Lietots Ford: kas par to jāzina

30-июн, 19;15 alexpuskins 141

Gan pērkot jaunu, gan lietotu Ford automašīnu, topošais auto īpašnieks var izbaudīt noteiktas priekšrocības, bet jārēķinās arī ar trūkumiem. Ja lietots Ford iecerēts kā nākamais auto, svarīgi veikt informētu un nevis emocijās balstītu izvēli. Īpaši piesardzīgiem jābūt tiem, kuriem Ford būs pirmā automašīna, jo pieredzes trūkuma dēļ iespējams palaist garām nozīmīgas nianses, kas vēlāk var maksāt lielas naudas summas auto servisā. Rozā brilles bieži vien raksturo ne vien iemīlējušos pārus, bet arī auto pircējus: nereti labās kvalitātes tiek pārvērtētas, bet ar negatīvo ir naiva cerība mierīgi sadzīvot.

Sadarbībā ar sludinājumu portālu dalder.lv turpinājumā piedāvājam diskusiju par tēmu “Lietots Ford: kas par to jāzina, par un pret”.

Sliktākais scenārijs

Gluži tāpat kā autoskolā pirmās teorijas nodarbības laikā kursanti tiek brīdināti par to, kā pazaudēt tiesības (pirms tās vēl tikušas iegūtas), tāpat pirms auto pirkšanas ir vērts aplūkot dažus no neveiksmīgākajiem scenārijiem gadījumā, ja lietots Ford pamatīgi liek vilties. Tas ir stāsts par to, kā auto norakstīt tūlīt pēc tā nopirkšanas.

Pirmkārt, tik pozitīvais sauklis “labs, lietots Ford no Vācijas” būtu jāvērtē kritiski. Vēlāk nereti atklājas, ka šo sapņu auto pārdod Baltijas tirgū tikai tāpēc, ka Vācijā tas nebūtu vairs iespējams. Ir gadījumi, kad lietots Ford ir pārbūvēts, kopā saliekot vairāku avarējušu automašīnu detaļas, tas nopietni ticis bojāts vai pat ilgstoši sabijis zem ūdens plūdu laikā. Turklāt pat labā stāvoklī esošs Ford, sastopoties ar Latvijas bedrainajiem ceļiem, var pēkšņi sākt niķoties, un trūkumi, kas braucot Vācijā likušies maznozīmīgi, citos apstākļos Latvijā var radīt vērā ņemamas problēmas.

Otrkārt, ne visiem pārdevējiem var uzticēties. Skaists lietots Ford kādā ārzemju saitā par neticami pievilcīgu cenu var likties kā īsta laimīgā loterijas loze. Un ne jau vienmēr cenas ir zemas - tās var būt arī pietiekami augstas, lai pārliecinātu par nenoliedzamo auto kvalitāti un uzņēmuma uzticamību. Tomēr gadās arī tā, ka pēc naudas pārskaitījuma pārdevēja mājaslapa pazūd no interneta un pārdevēju sazvanīt vairs nav iespējams.

Treškārt, lietots Ford pie drauga vai paziņas, lai arī šķietami visdrošākais no variantiem, var kļūt par negaidītu dunci mugurā. Pat pie vislabākajiem nodomiem un goda vārda, diemžēl arī draugam var nebūt pilnīga priekšstata par auto patieso stāvokli. Tas, ka auto šobrīd ripo bez problēmām, nenozīmē, ka tā tas būs arī pēc mēneša. Un te pēkšņi pēc lieliskajā stāvoklī esošā auto iegādes nākas iztērēt vairākus tūkstošus pie servisa mehāniķa. Pārsteigums ir gan pašam, gan draugam. Tāpēc pirms auto iegādes vienmēr svarīgi saņemt eksperta vērtējumu - jo neviens pārdevējs bez auto diagnostiskas nevar būt drošs, cik ilgi tas vēl kalpos.

Lietots Ford ārzemēs

Lai izvairītos no krāpnieciskiem tirgotājiem, vislabāk auto meklēt pie oficiāliem tirgotājiem. Vienmēr svarīgi arī uzmeklēt klientu atsauksmes internetā. Turklāt oficiāls tigortājs pie auto iegādes ir gatavs uzņemties atbildību par auto stāvokli, ņemot vērā garantijas saistības. Svarīgi pārliecināties, ka pārdevējs ir licencēts auto tirgotājs.

Lai pārliecinātos par auto nobraukumu un iegūtu informāciju par servisa vēsturi, jāpieprasa VIN numurs. Ir arī mājaslapas, kurās pēc VIN numura iespējams atrast informāciju par auto komplektāciju. Tas palīdzēs salīdzināt šīs detaļas ar attēlā redzamajām - ja pamanāmas kādas neatbilstības, tas var liecināt, ka auto pēc nopietnas avārijas ticis pārbūvēts.

Tāpat tālredzīgi būtu auto pārbaudīt pie neatkarīga mehāniķa, kurš nav ieinteresēts sagrozīt faktus par patieso auto stāvokli. Bet līgumu noteikti jāpārbauda kopā ar speciālistu, kurš pārvalda noteikto valodu. Diemžēl negodprātīgi tirgotāji mēdz līgumā iekļaut punktus, kas vēlāk tos atbrīvo no jebkādas atbildības un atceļ garantijas nosacījumus.

Kam pievērst uzmanību?

Iegādājoties lietotu Ford Latvijā, to vispirms ieteicams pārbaudīt CSDD mājaslapā. Tehniskās apskates sadaļā, ievadot auto numuru, pieejama tāda informācija kā tehniskās apskates dati un nobraukums.

Pirms nogādāt auto uz pārbaudi salonā, ieteicams arī pašam veikt vizuālu auto apskati. Tās laikā svarīgi pievērst uzmanību, vai nav veikti pārkrāsojumi, ar kuru palīdzību pārdevējs centies noslēpt skrāpējumus, vai nav nelīdzenumi. Tas varētu liecināt, ka auto ir krietni vien nolietotāks kā pārdevējs vēlas iegalvot. Lai pārliecinātos, ka auto nav cietis plūdos, var pārbaudīt drošības jostas un vadu savienojumus, kur var būt palikušas nogulsnējuma pēdas. Tāpat apdarē var būt palikušas dubļu vai smilšu pēdas, bet pats salons ost pēc pelējuma.

Noteikti neiztikt bez izmēģinājuma brauciena. Jau piestartējot auto, iespējams pārliecināties, cik ātri tas pielec, vai nenoslāpst. Dzinējs vidēji pielec 3-5 sekunžu laikā un tam būtu jādarbojas vienmērīgi. Bremzes nedrīkst čīkstēt un tām jābūt viegli nospiežamām, pretējā gadījumā tas var liecināt, ka bremžu kluči ir nodiluši. Kopumā brauciena laikā ne auto stūre, nedz arī pats auto nedrīkst vibrēt. Ieteicams pārbaudīt, vai darbojas visas lampiņas, logu un krēslu nolaišanas funkcijas, visi ventilatori, radio, u.c.

Visbeidzot, lietota Ford iegāde nav iedomājama bez auto diagnostikas. Tā ir objektīvākā no pārbaudēm, kuras laikā servisa mehāniķis auto savieno ar datoriekārtu, kas kodu veidā atspoguļo visdažādākos bojājumus. Pēc tās iespējams noteikt, kad būs nepieciešams servisa apmeklējums, kuras detaļas būs jāmaina un cik tas kopā varētu izmaksāt. Tāpat tas ļauj prognozēt, cik vēl ilgi auto kalpos, kā arī sniedz priekšstatu par to, vai auto detaļas nomainīt vispār būs iespējams.

Lietots Ford: par un pret

Viens no lielākajiem riskiem, kas saistās ar jebkura lietota auto iegādi, ir automašīnas tehniskais stāvoklis. Ja auto parādās tehniskas problēmas, īpašnieks personīgi būs atbildīgs par to novēršanu un izdevumi par auto labošanu būs jāsedz no savas kabatas.

Tāpat nav garantijas, ka pārdevēja sniegtā informācija par automašīnu atbilst patiesībai. Latvijā odometru grozījumu skaits sasniedz rekordaugstus rādījumus - 80%. Tikām Eiropā tie ir vidēji 5-12%. Iegādājoties lietotu Ford, zelta likums paredz, ka visdrošāk izvēlēties auto ar zemākiem nobraukuma rādījumiem. Tomēr neviens par to autentiskumu nevar būt pilnībā pārliecināts, pat uzmeklējot informāciju CSDD mājaslapā.

Jārēķinās, ka izvēloties lietotu Ford, pastāv augsta varbūtība, ka ilgtermiņā braucot ar šo automašīnu ikdienā, tā prasīs krietni vien lielākus ieguldījumus kā tas būtu jauna auto iegādes gadījumā. Jārēķinās, ka lietotas automašīnas arī patērē vairāk degvielas, kas nozīmē, ka ceļa izdevumi būs augstāki.

Tomēr gadījumā, ja noteicošais faktors auto iegādē ir tā sākotnējā cena, izvēloties lietotu Ford, sludinājumu klāstā iespējams atrast ļoti demokrātiskus piedāvājumus. Te gan jāņem vērā, ka 5 gadus vecs lietots Ford būs krietni vien labākā tehniskajā stāvoklī kā 10 gadus vecs auto. Tomēr vecākiem modeļiem rezerves daļas ir lētākas, kas ir vēl viens ieguvums, lemjot par labu lietotam auto.

Pirkt Ford automašīnu

Nebūtu jābrīnās, ja pēc neveiksmīga auto pirkuma pircējs var attapties naktīs kaļot plānus, kā no apdrošinātājiem saņemt atlīdzību, lai atgūtu nelietderīgi investēto naudu. Un tas nu būs vēl viens stāsts ziņu portāliem par to, kā kāds trakais pats aizdedzinājis savu lietoto Ford, lai iegūtu kompensāciju. Šī epopeja pat var beigties ar dalību tiesas prāvā. Un tad jau būs par vēlu apcerēt to, ko būtu bijis iespējams darīt citādi.

Ja esi nolēmis pirkt Ford automašīnu, atrast perfektā stāvoklī esošu lietotu Ford varētu būt izaicinājums. Lai arī sākotnēji lietots auto neapšaubāmi liekas kā visekonomiskākais variants, pircēji aizmirst sākotnējai iegādes vērtībai pieskaitīt neparedzētos servisa izdevumus, kas kopējo summu krietni vien sadārdzina. Jauna Ford lielākais bonuss ir rūpnīcas garantija, kas nozīmē, ka vismaz kādu laiku ar papildus izdevumiem nebūs jārēķinās. Tāpat pircējs var būt pilnībā pārliecināts par auto tehnisko vēsturi.

Jaunais portāls dalder.lv ir patīkams pārsteigums Latvijas auto tirgū, jo lietota auto iegādi paceļ daudz drošākā līmenī kā tas bijis līdz šim. Tā kā katrs sludinājums sasaistīts ar portālā iebūvētu pārdevēja mājaslapu, iespējams ne vien lasīt atsauksmes par citu pircēju sadarbības pieredzi, bet arī pārliecināties par pārdevēja identitāti. Auto meklējumus atvieglo arī filtri - pēc sapņu auto kritēriju ievades, lietotājs saņem e-pastu, ja parādījies jauns sludinājums, kas atbilst uzstādītajiem parametriem.

Kopumā iespējams secināt, ka pērkot lietotu Ford, jāiegulda papildus darbs un laiks, lai pārliecinātos par tā patieso stāvokli. Ja vēlies auto iegādāties gudri, te neiztikt bez “Septiņas reizes nomēri un vienreiz nogriez”.

http://fiatforum.lv/http://fiatforum.lv/